WOŚP 2021

Jak co roku, Aktywistki i Aktywiści KOD UK oraz przyjaciele z innych organizacji uruchamiają zbiórkę pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Tym razem ruszamy w drugiej połowie grudnia a celem naszej akcji będzie zgromadzenie funduszy dla oddziałów otolaryngologicznych oraz tzw. „diagnostykę głowy”. Za zebrane pieniądze kupione zostaną między innymi polisomnografie do monitorowania bezdechu sennego u dzieci, kardiomonitory, aparaty USG i RTG.

Akcja tradycyjna – zbiórka z puszkami przy polskich centrach w UK będzie w tym roku utrudniona z powodu covida – nie wiemy, czy kościoły będą otwarte, podobnie jak placówki kulturalne i restauracje. Zależy to między innymi od tego, na którym poziomie (tzw. „tier”) znajdzie się dana miejscowość.

W tej sytuacji pozostaje nam zbiórka w polskich sklepach oraz przez media społecznościowe. Aby zarejestrować się do wolontariatu, wystarczy wypełnić formularz online: https://iwolontariusz.wosp.org.pl Z listy sztabów należy wybrać ten w Londynie – Lewisham Polish Centre.

Mogę już chyba zdradzić fakt, iż w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, finał londyński odbędzie się, podobnie jak ostatni Woodstock, (czy oficjalnie PolandRock), online.

Co więcej, w tym roku udało mi się zebrać, dzięki uprzejmości naszych Przyjaciół i Znajomych, garść niezwykłych prezentów, które trafią do najhojniejszych darczyńców. Niektóre z owych gadżetów powinny spodobać się również towarzystwu międzynarodowemu, więc jest szansa, aby spopularyzować WOŚP na świecie.

Dołóż się do zbiórki Michała na Facebooku

Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Michał Reimer

Be the first to comment on "WOŚP 2021"

Leave a Reply