Wystawa Czterdziestolecie Solidarności – ostatnia okazja: otwarta tylko do 16 grudnia

KOD UK ma zaszczyt zaprosić Państwa na współorganizowaną przez nas wystawę, przygotowaną w czterdziestą rocznicę powstania Solidarności. Prezentujemy zdjęcia i plakaty opozycji antykomunistycznej zaczynając od strajków w Gdańsku (1980), przez porozumienia Sierpniowe i działalność Związku aż do częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku.

Prawdziwa gratka to plakaty Polish Solidarity Campaign, która organizowała wsparcie oraz protesty solidarnościowe w Londynie w latach osiemdziesiątych. Grupa ta jednoczyła osoby o bardzo różnych poglądach od prawa do lewa.

W dniu otwrcia wystawę odwiedzili: burmistrzyni Hammersmith & Fulham Daryl Brown, posłowie Andy Slaughter i John Spellar oraz Lord Alf Dubs.

Wystawa jest otwarta do 16 grudnia 2020.

Odwiedzający muszą zdezynfekować ręce wchodząc do budynku POSK oraz mieć zakryte usta i nos. Równocześnie wystawę może zwiedzać maksymalnie 6 osób.

 

Miesce: POSK, 238-247 King Street, Hammersmith, London W6 0RF

Godziny otwarcia: 10 – 18 (19 w weekendy), Wstęp wolny.

Wystawa upamiętnia czterdziestolecie powstania Solidarności

Plakaty Polish Solidarity Campaign:

This slideshow requires JavaScript.

Zdjęcia z otwarcia wystawy:

This slideshow requires JavaScript.

Wybór prezentowanych plakatów:

This slideshow requires JavaScript.

Wystawa została zorganizowana przez Polish Solidarity Campaign (Wanda Kościa i Wiktor Moszczyński), KOD UK (Kasia Rembiasz), A Million, ze wsparciem finansowym Polonia Aid Foundation Trust oraz The Peace Building.

Be the first to comment on "Wystawa Czterdziestolecie Solidarności – ostatnia okazja: otwarta tylko do 16 grudnia"

Leave a Reply