3xWeto Łańcuch Światła

Protesty organizowane w obronie konstytucyjnie zagwarantowanego trójpodzału władzy dały efekt. Prezydent Andrzej Duda ugiął się pod presją i wyrzucił do kosza ustawy zmieniające strukturę i funkcjonowanie KRS i Sądu Najwyższego, mające na celu podporządkowanie tych instytucji Ministrowi Sprawiedliwości, będącemu jednocześnie Prokuratorem Generalnym. Akcje protestacyjne trwały w całej Polsce, wspierane przez Polaków poza granicami kraju, w tym przez KOD UK. Pod ambasadą RP w Londynie protesty trwały bez przerwy od czwartku; w niedzielę protest współorganizowany przez Dziewuchy Dziewuchom, FARSA, KOD UK i wsparty obecnością działaczy i sympatyków Partii Razem, Nowoczesnej, i brytyjskiej Partii Pracy zebrał ponad 500 osób!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli poświęcając swój czas, dostarczając nagłośnienie i materiały i wszystkim, którzy swoją gigantyczną, pozytywną energią sprawili, że niemożliwe stało się możliwe.

Nie zapominajmy, że mamy x2 weta; kluczowa ustawa zagrażająca niezależności Sądów Powszechnych nadal może wejść w życie – jeszcze nie czas na odpoczynek! Zapraszamy na kolejny protest juz dziś wieczorem.


Relacja z wczorajszego protestu do obejrzenia tu.

Be the first to comment on "3xWeto Łańcuch Światła"

Leave a Reply