Profesor Jan Hartman w Londynie

W ubiegły weekend na zaproszenie KOD UK przebywał w Londynie profesor Jan Hartman. Głównym wydarzeniem wizyty było otwarte spotkanie z Polonią, które odbyło się w sobotę 24. czerwca w Waterloo Action Centre. Podczas spotkania profesor podzielił się ze zgromadzoną publicznością swoją wiedzą z zakresu filozofii polityki.

W pierwszej części popołudnia zgromadzeni wysłuchali wykładu poświęconego centralnej kategorii tej dziedziny, czyli władzy, a konkretnie jej źródłom i ograniczeniom, zarówno w kontekście historycznym, jak i współczesnym. Zgromadzeni z zainteresowaniem przysłuchiwali się odpowiedziom na pytania czym jest władza, skąd się bierze i jak można nad nią zapanować. Druga cześć spotkania miała charakter dyskusji, podczas której gość odpowiadał na pytania publiczności w większości odnoszące się do obecnej sytuacji w Polsce.

Wszystkim przybyłym organizatorzy dziękują za obecność i aktywny udział w dyskusji. Obszerniejszy materiał z sobotniego spotkania oraz reszty trzydniowej wizyty prof. Hartmana w Londynie już wkrótce.

Jan Hartman – profesor filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie; zatrudniony na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Zakładzie Filozofii i Bioetyki; autor książek poświęconych filozofii i bioetyce; publicysta tygodnika Polityka; blogger; działacz na rzecz centro-lewicy w Polsce

Be the first to comment on "Profesor Jan Hartman w Londynie"

Leave a Reply