Newsletter KOD UK Podsumowanie wiosny

Marsz Unite for Europe

W sobotę 25. marca jako KOD UK wzięliśmy udział w marszu dla Europy “Unite for Europe”. Wraz z przedstawicielami partii opozycyjnych oraz organizacjami pro-europejskimi protestowaliśmy przeciwko decyzji o wyjściu UK z Unii Europejskiej oraz osłabianiu jedności europejskiej przez partie i ruchy nacjonalistyczne.

Na zaproszenie organizatorów w czasie kulminacyjnego wiecu na Parliament Square przemawiał m. in. Mateusz Kijowski, z którym mieliśmy okazję spotkać się w mniejszym gronie po zakończeniu demonstracji.

Wszystkim przybyłym bardzo dziękujemy za obecność.

Piknik na 3. maja

Rok temu spotkaliśmy się w Hyde Parku, by obchodzić 225. rocznicę podpisania Konstytucji 3. Maja – pierwszej takiej konstytucji w Europie i pierwszym dokumencie na świecie wprowadzającym trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.

W tym roku ponownie zebraliśmy się na konstytucyjnej majówce, choć tym razem pogoda nie dopisała nam aż tak, jak rok temu. Z tej samej okazji wraz z Kodem Niemcy napisaliśmy też list do Fransa Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej z podziękowaniami za dotychczasowe działania na rzecz demokracji w Polsce i prośbą o dalsza kroki, które podejmuje Unia aby przywrócić praworządność w Polsce. Cały list możecie przeczytać tu.

Szkolenie IT

Dzięki uprzejmości naszych członków, na początku maja grupa naszych przedstawicieli mogła nieodpłatnie uczestniczyć w specjalistycznym szkoleniu komputerowym. Przedstawione zagadnienia dotyczyły formatowania tekstów w HTML i umieszczania ich na stronie internetowej, praw autorskich, wyboru i obróbki zdjęć ilustracyjnych i używania dwustopniowych zabezpieczeń. Serdecznie dziękujemy zarówno naszemu niezastąpionemu szkoleniowcowi, jak i gospodarzom spotkania.

Majówka integracyjna i Dzień Matki

W sobotę 20. maja w Old Brewery Greenwich miało miejsce kolejne nasze spotkanie integracyjne. W nieformalnej atmosferze z zarządem KOD UK spotkali się stali oraz nowi członkowie grupy, jak również osoby zainteresowane przyłączeniem się do KODu. Oprócz udziału w zaplanowanych konkursach i zajęciach plastycznych, przybyli mieli też szansę na domowe ciasto.

Spotkania integracyjne służą wzajemnemu poznaniu i dyskusji na bieżące tematy związane z sytuacją w Polsce i na świecie oraz naszej działalności w Wielkiej Brytanii. Tym razem z okazji obchodzonego w Polsce 26. maja Dnia Matki, na spotkanie zapraszaliśmy w szczególności rodziny wraz z najmłodszymi; kolejne już wkrótce.

Wybory w polskim KODzie

  1. maja w Toruniu miało miejsce Walne Zgromadzenie Delegatów KOD, podczas którego został wybrany nowy skład Zarządu Głównego. Po rezygnacji Mateusza Kijowskiego z ubiegania się o pozycję przewodniczącego, większością głosów przyjęto kandydaturę Krzysztofa Łozińskiego. Nowemu przewodniczącemu i zarządowi życzymy powodzenia w prowadzeniu KODu do walki o odzyskanie demokracji w Polsce.

Zebrania zarządu KOD UK

    1. kwietnia – spotkanie poświęcone bieżącym sprawom organizacyjnym i ponownym ruszeniu do akcji po przerwie świątecznej
    1. maja – zebranie poświęcone przygotowaniu planowanych wydarzeń i spotkań
    1. czerwca – zebranie przygotowawcze przed wizytą prof. Hartmana i omówienie planów na lato

Nowi i obecni członkowie

Wszystkich chętnych zapraszamy do formalnego dołączenia do naszego stowarzyszenia. Formularz członkowski można znaleźć na Facebooku, może być też wysłany na dowolny adres mailowy. UWAGA: zgłoszenia pocztowe na obecny adres muszą do nas dotrzeć do 21. czerwca; po tej dacie adres do korespondencji ulegnie zmianie.

Istniejącym członkom i sympatykom przypominamy o możliwości wsparcia KOD UK składkami lub datkami przez PayPal: contact@koduk.org lub przelewem (dane konta udostępniamy na życzenie).

Nadchodzące wydarzenia

17. czerwcaspotkanie klubu dyskusyjnego “Okrągły stół”

24. czerwca, godz. 16. – spotkanie z przybywającym do Londynu na specjalne zaproszenie KOD UK prof. Janem Hartmanem. Tematem popołudnia będą “Źródła i granice władzy oraz nieposłuszeństwo obywatelskie”.
Bezpłatne bilety, rejestracja na Eventbrite

Jak nas znaleźć?

Be the first to comment on "Newsletter KOD UK Podsumowanie wiosny"

Leave a Reply