Newsletter KOD UK – podsumowanie lutego

Nowa współpraca

Nawiązaliśmy kontakt z Dekoderem, dolnośląskim periodykiem KODu. W ramach współpracy wymieniamy się materiałami do publikacji, na przykład doskonałym wywiadem z prof. Leszkiem Balcerowiczem. Zachęcamy do lektury na naszej stronie .

Petycja w/s reformy edukacji

Od stycznia zbieramy podpisy pod petycją w sprawie odwołania katastrofalnej w skutkach reformy edukacji. Jeśli zgadzacie się z założeniami petycji, zapraszamy do podpisywania na naszych spotkaniach. Petycję można również wydrukować samodzielnie – szczegóły na stronie Referendum Szkolne. Ze względu na konieczność dosłania list w terminie, mamy czas maksymalnie do połowy marca.

Strajk Kobiet

Całym sercem popieramy Strajk Kobiet! Lista międzynarodowych wydarzeń jest dostępna tutaj. Lista nie jest pełna, więc kontaktujcie się proszę z lokalnymi organizacjami w kwestii szczegółów.

Jedno z wydarzeń londyńskich można znaleźć tu.

Kalendarz spotkań

Na początku lutego umówiliśmy się popołudniową porą, żeby przedyskutować nasze plany na resztę kalendarzowej zimy. Wśród tematów znalazły się między innymi protesty przeciwko oficjalnej wizycie państwowej prezydenta Trumpa w Wielkiej Brytanii, zagrożenia i możliwości związane z Brexitem, a także plany naszych akcji na najbliższe tygodnie.

Pod koniec miesiąca zorganizowaliśmy spotkanie specjalne, dedykowane formalnym zapisom do KOD UK. Bardzo się cieszymy, że stawiliście się tak licznie, tym bardziej, że pojawiły się także zupełnie nowe twarze.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, najbliższe spotkanie odbędzie się w drugą sobotę miesiąca, 11. marca. Będzie to ważne zebranie, ponieważ wybierzemy na nim nowego przewodniczącego lub przewodniczącą i potwierdzimy skład zarządu na kolejne pół roku – wszystkich zainteresowanych działalnością w KOD UK serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatur. Jednocześnie przypominamy, że tylko formalnie zapisani członkowie będą mieli możliwość udziału w głosowaniu nad wyborem Zarządu. Szczegóły wydarzenia tutaj.

Ankiety

Na naszej fejsbukowej stronie prowadzimy ankietę, dotyczącą kierunku naszej działalności i tego, jak możecie nas wesprzeć. Zapraszamy do odpowiedzenia na kilka pytań, które pomogą nam zorganizować pracę grupy.

W najbliższym czasie będziemy Was pytać także o inne rzeczy. Zachęcamy do aktywnego brania udziału w ankietach, dzielenia się pomysłami i jasnego wyrażania opinii.

Siedziba KOD UK

Przypominamy, że od stycznia mamy nową siedzibę: KOD UK, Ming Studio, Unit 5 Springfield House, 5 Tyssen Street, London E8 2LY. Na ten adres można wysyłać wypełnione deklaracje członkowskie. Jednocześnie zaznaczamy, że członkostwo jest aktywne pod warunkiem uiszczania zadeklarowanych składek, gotówką w czasie spotkań, albo prościej i szybciej przez PayPal: contact@koduk.org

Jak nas znaleźć:

Be the first to comment on "Newsletter KOD UK – podsumowanie lutego"

Leave a Reply