Newsletter KOD UK – podsumowanie stycznia

 

 

Kalendarz spotkań 2017

Od nowego roku nasze zebrania będą odbywać się regularnie. Ostatnie spotkanie odbyło się w sobotę 4. lutego i miało charakter zamknięty (roboczy), natomiast spotkanie marcowe będzie otwarte dla nowych członków i sympatyków. Przy okazji odbędzie się również formalne zebranie, na którym wybierzemy przewodniczącego/przewodniczącą i potwierdzimy skład zarządu.

Kolejne spotkania będą odbywać się w drugą sobotę każdego miesiąca. Szczegóły będziemy publikować na bieżąco.

***

Zebranie styczniowe

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli urządzić i wyposażyć naszą nową siedzibę na Tyssen Street w Dalston, oraz tym, którzy przybyli na pierwsze zebranie w nowym miejscu. Podjęliśmy szereg decyzji związanych z naszą bieżącą działalnością i omówiliśmy plany na najbliższe tygodnie.

Najważniejsze sprawy to współpraca z POSKiem, obchody Dnia Kobiet powiązane z udziałem niektórych naszych członków na Women of the World Festival, oraz reagowanie na bieżące wydarzenia polityczne zarówno w Polsce, jak i te dotyczące Polonii w Wielkiej Brytanii.

***

Protest przeciwko dyskryminacji

Grupa członków i sympatyków KOD UK wzięła udział w spontanicznym proteście przeciwko zakazowi wjazdu obywateli siedmiu krajów muzułmańskich do Stanów Zjednoczonych oraz zorganizowaniu oficjalnej wizyty nowego prezydenta USA w Wielkiej Brytanii. W imię solidarności z demonizowaną przez Donalda Trumpa grupą społeczną i zasad równości i demokracji stawiliśmy się przed 10 Downing Street, by pokazać, że nie ma społecznego przyzwolenia na dyskryminację i skrajną niesprawiedliwość wobec mniejszości.

***

WOŚP / HOH

15 stycznia wielu członków i sympatyków KOD UK dołączyło do organizowanego przez Hurricane of Hearts londyńskiego finału WOŚP w klubie The Grand na Clapham Junction. Orkiestra grała głośno i zebrała rekordową kwotę £65,060.80!

***

Przypominamy o możliwości wsparcia KOD UK nawet drobnymi datkami przez PayPal: contact@koduk.org

***

Jak nas znaleźć:

www.koduk.org

www.facebook.com/KODUK.org

www.twitter.com/KOD_POLONIA_UK

 

 

Be the first to comment on "Newsletter KOD UK – podsumowanie stycznia"

Leave a Reply