Newsletter KOD UK – podsumowanie grudnia

 

Oświadczenie w sprawie finansów KOD i KOD UK.

W związku z doniesieniami prasowymi dotyczącym finansów Komitetu Obrony Demokracji w Polsce, oświadczamy, że KOD UK jest organizacją non profit od momentu powstania do dnia bieżącego i nie dokonał żadnych wpłat pieniężnych ani na polski KOD, ani na konto firmy MKM Studio, należącej do Mateusza i Magdaleny Kijowskich. Fundusze zgromadzone podczas naszych publicznych zbiórek były wykorzystywane tylko i wyłącznie na bieżące potrzeby naszej organizacji. Ze względów prawnych, KOD UK jest zarejestrowany w Wielkiej Brytanii jako stowarzyszenie (“unincorporated association“) i jest odrębny finansowo od Komitetu Obrony Demokracji w Polsce.

***

KODowe mikołajki

3. grudnia odbyła się nasza impreza mikołajkowa. Z przyjemnością oderwaliśmy się od tematów bieżących i spędziliśmy popołudnie w doborowym towarzystwie.

Protest obywatelski 13. grudnia – 35. Rocznica Stanu Wojennego

Solidaryzując się z Protestem Obywatelskim, który odbył się w Polsce 13. grudnia, grupa londyńska, z czarnymi parasolkami i transparentami przemaszerowała spod Tate Modern Gallery – gdzie odbyły się przemówienia – do Konsulatu Polskiego (zdjęcie powyżej).

The Fad opublikował relację z wydarzenia i wywiad z koordynatorką KOD UK Joanną Gos. Informacje o naszym wydarzeniu zostały też opublikowane przez Londynek i Emito.net .

Piękne wideo z naszej akcji jest dostępne tutaj.

Nasze wyrazy solidarności ze Strajkiem Obywatelskim złożyliśmy również na ręce najważniejszego przedstawiciela rządu RP w Wielkiej Brytanii, pana Ambasadora Arkadego Rzegockiego.

Wspólny protest prodemokratyczny KOD UK, Razem, Nowoczesna, Polish Sisters  17-19. Grudnia

Równolegle ze spontanicznymi protestami w Polsce, które miały miejsce po mocno kontrowersyjnym głosowaniu ustawy budżetowej, odbyły się protesty w Londynie, Manchesterze i Birmingham (przy czym głównym organizatorem dwóch ostatnich było Razem Midlands).

***

Kalendarz spotkań 2017

Od nowego roku zebrania będą odbywać się regularne w drugą sobotę każdego miesiąca: 11. lutego, 11. marca itd, z wyjątkiem stycznia – najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 21. stycznia

Dwa razy w roku (w marcu i wrześniu) przy okazji tych spotkań odbędzie się również zebranie, na którym wybierzemy przewodniczącego/przewodniczącą i potwierdzimy skład zarządu.

Siedziba KOD UK

Od stycznia będziemy mieć nową siedzibę na Tyssen Street, E8 (Dalston).

***

Przypominamy o możliwości wsparcia KOD UK nawet drobnymi datkami przez PayPal: contact@koduk.org

***

Jak nas znaleźć:

www.koduk.org

www.facebook.com/KODUK.org

www.twitter.com/KOD_POLONIA_UK

 

Zdjęcie: Marek Kaczor

Be the first to comment on "Newsletter KOD UK – podsumowanie grudnia"

Leave a Reply