Strajk Obywatelski Londyn 11. grudnia

Polacy w UK planują wsparcie Protestu Obywatelskiego 13 grudnia. Grupa londyńska, z czarnymi parasolkami i transparentami przemaszeruje spod Tate Modern Gallery (spotykamy się w południe) do Konsulatu Polskiego, gdzie odbędą się przemówienia.

To ważny dzień – przyjdźcie, przyprowadźcie znajomych!

35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 1981 roku Polacy zostali poinformowani w wystąpieniu radiowym o 6 nad ranem, iż na terenie Polski wprowadzono na mocy dekretu Rady Państwa stan wojenny. W ogromnej operacji policyjno-wojskowej internowano ponad 10 tysięcy opozycjonistów, wojsko zajęło Polskie Radio i Telewizję  oraz zablokowało połączenia telefoniczne w kraju i z zagranica. Wiekszość najważniejszych instytucji i zakładów pracy została zmilitaryzowana.

Ostatni rok

Najbliższa 35. rocznica stanu wojennego upłynie w Polsce pod znakiem Protestu Obywatelskiego opozycji.  Partia PiS wygrała wybory pod koniec 2015 roku. W ciągu ostatniego roku rząd PiS skupił się na demontażu filarów Polskiej demokracji: przejęciu kontroli nad mediami państwowymi, wymianie urzędników państwowych, ograniczenie praw kobiet oraz zmianach w prawie, które miały sparaliżować Trybunał Konstytucyjny, odpowiedzialny za ocenę legalności działań rządu.

Link do naszego wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/209195289537063/

Be the first to comment on "Strajk Obywatelski Londyn 11. grudnia"

Leave a Reply