My naród!

27 lutego spotkaliśmy się pod hasłem „My, Naród!”. Naród, czyli wszyscy, którzy żyją w Polsce i poza granicami kraju, którzy czują się z Polską związani i którym losy naszej ojczyzny nie są obojętne. Nie dajmy sobie odebrać właściwego znaczenia słowa naród. Nie dajmy go zawłaszczyć tym, którzy chcą dzielić i wykluczać. Dla nas słowo naród brzmi dumnie. Bo zaprasza do wspólnoty. Wspólnoty otwartej, szczerej i gościnnej. Wspólnoty, w której każdy znajdzie swoje miejsce.

Siła narodu była na ulicach Warszawy, Londynu i wielu innych miastach na świecie w sobotę 27. lutego, żeby pokazać, że popiera zasady konstytucyjnego porządku państwa prawnego. Że sprzeciwia się łamaniu prawa oraz dobrego demokratycznego obyczaju. Naród, społeczeństwo, obywatele – nie pozwolimy zniszczyć tego, co z wielkim trudem i wysiłkiem budowaliśmy przez ponad 26 lat.

Polska ma legalny rząd, wybrany w demokratycznych wyborach i KOD nie kwestionuje tego wyboru. Ale jako obywatele obserwujemy z wielkim niepokojem poczynania rządu i będziemy zwracać uwagę na każde łamanie zasad. Dlatego spotkamy się o godzinie 12:00 pod ambasada RP w Londynie pod hasłem „My, Naród!” zamanifestujemy że naród stoi na straży Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 roku, na straży porządku prawnego, na straży demokracji. I że nie damy się przez wykluczające myślenie, przez łamanie zasad, przez lęki, frustracje i obawy przed światem, wykluczyć z wspólnoty europejskich państw, budowanej na wartościach liberalnej demokracji. Nie pozwolimy zniszczyć demokracji w Polsce!

Be the first to comment on "My naród!"

Leave a Reply